Internetinių svetainių kūrimas

tai ne tik dizainas ir programavimas

Apie mus ir mūsų filosofiją

Internetinių svetainių kūrimas mums yra kur kas daugiau nei tik gražus dizainas ar programavimas. Kurdami tiek internetines svetaines, tiek elektronines parduotuves ar sistemas, mes atsižvelgiame ne tik į poreikį gauti naują dizainą, bet ir į tai, kaip naujas internetinis projektas patenkins tikslinės rinkos poreikius, sukurs verslui pridėtinę vertę ir uždirbs pinigus. Mūsų komanda susideda iš dizainerių, programuotojų, marketingo specialistų ir strategų, kurių kasdienį darbo procesą sudaro trys pagrindiniai etapai – internetinės svetainės strategijos paruošimas, svetainės struktūros ir dizaino sukūrimas, vidinis svetainės SEO optimizavimas.

Kaip mes dirbame?

Prie kiekvieno projekto mes dirbame mažose komandose, o svarbiausiu mūsų kūrybinių sprendimų šaltiniu tampa darbas su duomenimis. Internetinių svetainių kūrimas atliekamas nuoseklia, aiškiai numatyta tvarka.  Pirmiausia, mes surenkame visą projekto realizavimui būtiną informaciją, ją išanalizuojame, o tuomet gautus rezultatus naudojame kūrybiniame procese. Kad Jūs galėtumėte geriau susipažinti su mūsų darbo procesu, išsamiai pristatome kiekvieną jo sudedamąją dalį.

projekto-aprasymas

Projekto vadovas ir projekto aprašymas

Prieš pradedant darbus paskiriamas projekto vadovas, kuris viso projekto metu rūpinasi ir prižiūri darbų eigą, užtikrina tinkamą bendravimą ir informacijos apsikeitimą, tvirtina atliktus darbus bei rūpinasi kitais su vykdomu projektu susijusiais klausimais. Mums labai svarbu, kad būtina informacija apie Jūsų verslą, pasiektų visą prie projekto dirbančią komandą, tad projekto pradžioje yra paruošiamas ir pateikiamas individualus projekto aprašymo dokumentas. Gavę atsakymus į dokumente pateiktus klausimus, mes kur kas geriau galime suprasti ir įsigilinti į  įmonės veiklą, jos procesus, užsibrėžtus tikslus ar siekiamas išspręsti problemas.

Raktinių žodžių ir konkurentų analizės

Internetinių svetainių kūrimas ir jų optimizavimas Google paieškos sistemai yra neatsiejami. Siekiant, kad internetinė svetainė būtų gerai indeksuojama Google paieškoje, svarbu atitikti jos reikalavimus. O vieni iš svarbiausių kriterijų yra svetainės struktūra ir joje naudojami raktiniai žodžiai. Prieš sudarant internetinės svetainės struktūrą bei jos funkcionalumą, mes atliekame išsamią raktinių žodžių bei konkurentų analizę. Jos metu išsiaiškiname paieškų frazes, kurias naudoja tikslinė rinkos nišos auditorija ir įvertiname konkurentų naudojamas taktikas. Pagal gautus rezultatus projektuojame internetinės svetainės struktūrą, kuri padėtų įgyti tiek gerą matomumą organinėje paieškoje tiek konkurencinį pranašumą.

analizes

Internetinės svetainės strategijos ir puslapių eskizų sudarymas

Remiantis projekto aprašymu ir atliktomis analizėmis, paruošiama internetinės svetainės strategija. Strategijoje numatome, kaip ir kokiomis priemonėmis vartotojai bus pritraukiami į naują svetainę. Pagal kiekvieną numatytą, vartotojo pritraukimo į internetinę svetainę scenarijų, paruošiamas unikalus pardavimo kanalas.

Strategijos kūrimo etape, mūsų komanda dirba su svetainės eskizais. Eskizai ruošiami pagal suprojektuotą svetainės struktūrą ir numatytus pardavimų kanalus. Taip pat eskizuose sudaromas svetainės funkcionalumas ir tikslus turinio planas remiantis DiSC pardavimų metodu (mokslo modulis paaiškinantis skirtingų tipų žmonių poreikius ir pasirinkimus) ir UX “User Experience” standartais (mokslas apie vartotojų įgyjamą naudojimo patirtį ir elgseną).

moodboard (1)

Svetainės dizaino “nuotaikos” (ang. moodboard) paruošimas

Siekiant rezultato, svarbus yra link jo vedantis procesas, kurio esminė dalis yra idėjos. Pagrindinė idėjų pateikimo ir realizavimo priemonė mūsų darbo procese – svetainės dizaino “nuotaikos” (moodboard) paruošimas. Moodboard’as, tai spalvų, teksto, vaizdų ir grafinių elementų išdėstymo pasiūlymas, skirtas unikaliam svetainės dizainui sukurti. Šio išdėstymo pasiūlymo dėka užtvirtinamas konkretus svetainės stiliaus bei nuotaikos perteikimas, kuriuo bus vadovaujamasi kuriant visą svetainės dizainą.

Unikalus svetainės dizainas paremtas turiniu

Tik gražus dizainas ir jame naudojamos dekoracijos neperduoda vartotojui svarbiausios informacijos, tai daro svetainėje esantis turinys. Todėl mes visada keliame dizaineriams tikslą kurti tokį dizainą, kuriame būtų išlaikomas teisingas tekstinio ir vaizdinio turinio santykis. Gerai paruoštas santykis tarp tekstinio turinio ir dizaino vizualų, sukuria gerą vartotojo patirtį bei pasitikėjimą prekiniu ženklu. Kuriant internetinės svetainės dizainą ir siekiant išgauti maksimalų jos efektyvumą, mūsų dizaineriai dažniausiai naudoją realų turinį. Pastarasis, juos taip pat įkvepia sukurti įdomius, tekstą papildančius dizaino elementus, kurie greičiausiai liktų neatsirasti dirbant su pavyzdiniais tekstais ar nuotraukomis.

unikalus-responsive-dizainas
turinio-valdymo-sistema

Lengva turinio valdymo sistema

Internetinių svetainių kūrimas atliekamas su atviro kodo sistemomis, tokiomis kaip: WordPress, WooCommerce, PrestaShop, OpenCart, Magento. Prieš priimant sprendimą, kuri turinio valdymo sistema Jums tinkamiausia, aiškiai išanalizuojame planuojamo projekto funkcionalumą ir apimtį. Jei galimi keli skirtingi pasirinkimai, suteikiame visą reikiamą informaciją, kad galėtume teisingai pasirinkti. Nesvarbu, kokią turinio valdymo sistemą pasirinksite, mes ją paruošime taip, kad turėtumėte visas prieigas laisvai ir lengvai koreguoti svetainės turinį.

Programavimo darbai

Taip, labai svarbu turėti patrauklią, intuityvią ir į geras konversijas orientuotą internetinę svetainę, tačiau ne mažiau svarbu gerai sukonstruotas jos pagrindas. Šiame etape, mūsų programuotojų komanda, kartu su projektų vadovu ir strategu, dirba siekdami pusiausvyros – tarp svetainės dizaino pateikimo ir jos našumo, užtikrinant gerą svetainės administravimo patirtį. Dažnai šis procesas reikalauja daug laiko, bet mes visada kruopščiai ruošiame svetainės programinę dalį, kad ji būtų lengvai atnaujinama, pagal bet kokį naują kliento specifinį poreikį.

Optimizavimas

Sukūrus naują svetainę, norime, kad ji būtų gerai matoma organinėje Google paieškoje ir pritrauktų potencialius klientus. Kad to pasiektume, būtinas svetainės turinio optimizavimas. Mes pasirūpiname, kad į svetainę keliamos nuotraukos neapkrautų svetainės užsikrovimo greičio bei būtų pavadintos tinkamais raktažodžiais ir taptų matomos Google vaizdų paieškoje. Praturtiname tekstinį turinį Jums būtinais raktiniais žodžiais, pagal kuriuos norėtumėte būti atrasti. Sutvarkome kiekvieno turimo puslapio informacijos atvaizdavimą Google paieškoje, kad vartotojas atlikęs paiešką, rezultatuose aiškiai matytų Jūsų įmonės pasiūlymą, reprezentatyvų paslaugų ar produktų aprašymą.

optimizavimas-paieskos-sistemoms

Analitika ir monitoringas

Į kiekvieną svetainę integruojame analitikos ir monitoringo įrankius. Standartiškai įdiegiame Google Analytics ir Hotjar įrankius, kurių pilnai užtenka – sekti naršymo duomenis, matyti srauto šaltinius, apimtis, jų elgseną bei pasiskirstimą po svetainę. Google Analytics pateikia statistines duomenų analizes, o Hotjar leidžia peržiūrėti kiekvieno svetainės lankytojo naršymą vaizdo įraše. Diegiant šiuos įrankius mes taip pat integruojame Google Tag Manager paskyrą, kurioje galima lengvai, be jokių programavimo žinių, valdyti esamus ir pridėti papildomus įrankius.

Išmokę naudotis šiais įrankiais ir suprasdami jų naudą, gebėsite analizuoti savo vartotoją, suprasti jo poreikius, bei priimti teisingus sprendimus. Siekiant surasti teisingus atsakymus, nebereiks aklai spėlioti. Prisiminkite matematikos pamokas ir savo mokytoją, svarbu ne tik žinoti uždavinio atsakymą, o suprasti veiksmų seką kaip jį gauti, nes ją galėsite panaudoti ir vėl ieškant sekančio teisingo atsakymo.

Socialiniai tinklai

Mums svarbu, kad augintumėte savo prekinio ženklo žinomumą ir tai darytume efektyviai. Vienas iš būdų to pasiekti – socialiniai tinklai. Kad būtų išlaikomas vientisas internetinės svetainės ir socialinių tinklų įvaizdžio stilius, mes tinkamai paruošiame ir atnaujiname visas esamas ar planuojamas naudoti socialinių tinklų paskyras. Paruošiamas naujas dizainas, sutvarkomi paskyros aprašymai, sudedamos paslaugos ir/ar prekės, bei kiti svarbūs elementai, užtikrinantys Jūsų verslo profesionalų įvaizdį ir papildomą vartotojų srautą.

marketingas-soacialiniai-tinklai-ideabooz

Svetainė going live!

Mūsų darbo procese internetinių svetainių kūrimas nesustoja ties jų paskelbimu. Atlikus numatytus darbus, toliau seka mokymai, skirti įmonės komandai, kuriai bus patikėtas tolimesnis svetainės bei reklaminių kampanijų administravimas. Mes išmokome ne tik valdyti svetainės turinį, bet ir analizuoti iš analitikos programų gaunamą informaciją. Visa tai tam, kad Jūs galėtumėte kuo efektyviau pasinaudoti naujos internetinės svetainės privalumais. O tiems, kurie neturi polinkio ir laiko tuo apsiimti, mes galime tapti Jūsų komandos dalimi ir viską atlikti už Jus.

Ideabooz-internetiniu-svetainiu-kurimas